Royal Flush slaví po dvou letech znovu triumf v ligovém poháru

17/06/2024, 09:47Pohárové soutěžeBrnoAutor: René Pazdera

Stejně jako před rokem vyvrcholil ročník ligového poháru finálovým soubojem mezi FC Protestem a Royal Flush

Závěrečný souboj letošního ročníku ligového poháru doprovázela za Lužánkami parádní atmosféra, na utkání si našlo cestu mnoho příznivců obou týmů. A jako první slavili v úvodní minutě fandové Royal Flushe. Skóre už v první minutě otevřel Radim Trbušek, který hledal před brankou Shkuruppiiho, ten však chytře svým náběhem zmátl brankáře a míč nechal proběhnout přímo do sítě – 0:1. Prvoligový celek měl více ze hry a druhou trefu přidal šest minut před poločasem, na Trbuškem rychle rozehraný roh si naběhl Marek Mach a z úhlu přeloboval brankáře na zadní tyč – 0:2.

Hosté byli i zkraje druhé půle aktivnější a utkání měli pevně ve své moci. Aktivitu potvrdil třetím zásahem do sítě Protestu Jakub Novotný, který stál na konci rychlé kombinace a zakončoval do prázdné branky. Protest naději na možné drama vykřesal až třináct minut před koncem, kdy se Jan Vlach naznačením střely pravačkou zbavil obránce, aby nakonec z dálky propálil Jakubčíka prudkou ranou levačkou – 1:3. Radost však domácím vydržela jen minutu, když následně chybu v rozehrávce potrestal Tomáš Jungwirth a bylo to znovu o tři trefy – 1:4.

Loňští šampioni ale stále nic nebalili a v 52. minutě snížili, když Petr Kolík zblízka překonal gólmana hostů – 2:4. Vzápětí měli domácí další tutovku snížit už na rozdíl jedné branky, ale brejk na nikoho zastavil Jakubčík u své pravé tyče zákrokem finále. O to cennější byl tento zákrok o dvě minuty později, kdy zůstal před brankou sám Marek Mach a mezi nohy prostřelil Hegara, aby zvýšil na 2:5. Náskok už Royal Flush uhájil, oplatil Protestu loňskou finálovou prohru 2:3 a po roční odmlce znovu slaví pohárové zlato.

„Už semifinálový zápas s MFC Srandy byl výborný, protože Srandy prohrály letos pouze dva zápasy, navíc pokaždé s mistrovským BKMK. Vítězství 4:1 pro nás znamenalo senzační postup do finále poháru. Tam nás čekala repríza loňského finále s týmem FC Protest. I když měl tehdy soupeř jiné složení kádru, tak je pro nás "odplata" po roce sladká, a výhra 5:2 zasloužená. Myslím, že jsme měli utkání pod kontrolou a vítězství v celém turnaji si zasloužili!“ shrnul Radim Trbušek z Royal Flushe cestu do finále a k titulu.

Fotbalisté Royal Flushe se navíc díky triumfu v poháru kvalifikovali na Český národní pohár, který se hraje v sobotu 6.7. v Plzni, a kterého se zúčastní také vítěz 1. ligy BKMK.