BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
28.01.2021 - 10:01René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 197 x

Termín volební valné hromady se posouvá, otazník visí i nad začátkem jarní části sezóny

Psalo se 27. ledna 2016, tedy včera tomu bylo přesně 5 let, kdy se konaly poslední volby orgánů BSMK (prezident, viceprezident, Správní rada, Kontrolní komise). Přestože byl termín volební Valné hromady stanoven, vzhledem k trvajícím vládním opatřením v souvislosti s šířením koronaviru, jej není možné dodržet a zasedání uskutečnit. Z tohoto důvodu jej přesunujeme na neurčito. 
 
V souvislosti s tím si vás dovolujeme informovat, že na základě vyjádření České unie sportu jsme řešili i prodloužení funkčního období současných orgánů BSMK. Zákon č. 191/2020Sb., tzv. lex covid řeší mj. prodloužení nebo obnovení funkčního období volených orgánů spolku, a to takto: „Pokud v době mimořádných opatření a ještě 1 měsíc po jejich skončení, uplyne funkční období volenému členu orgánu spolku, prodlužuje se jeho funkční období automaticky o 3 měsíce po skončení mimořádných opatření (tj. není nutné provádět novou volbu). Kdyby s tím člen voleného orgánu nesouhlasil, pak musí tento svůj nesouhlas vůči spolku výslovně projevit.“ To znamená, že do nových voleb zůstává vše při starém a volební jednání Valné hromady svoláme na co nejbližší termín, jakmile to situace dovolí. Budeme vás informovat.
 
Otázkou je, jak to bude s rozlosováním zbytku podzimní a celé jarní části sezóny, které je naplánované na polovinu února a také s jejich začátkem, který jsme stanovili již na začátek března. Zatím to nevypadá moc pozitivně a nezbývá, než čekat. Samozřejmě vás budeme informovat o všem podstatném, a jakmile se opatření natolik rozvolní, že bude možné v soutěžích pokračovat (snad to bude brzy), v co nejkratší době vše připravíme pro start a podle termínu určíme, jakým způsobem bude sezóna dohrána.
 
Bohužel to celé trvá už dlouho a nikdo tohle období neprožívá s nadšením. Tak společně doufejme, že se co nejdřív vše vrátí alespoň do nějakého přijatelného stavu a bude nám povoleno se zase společně setkávat na umělém pažitu.

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382