BSMK.CZ - oficiální stránky Brněnského svazu malé kopané

Novinky

Novinky
04.01.2021 - 10:05René Pazdera
Hodnocení 12345 0
Zobrazeno: 144 x

Výroční zpráva prezidenta BSMK

Vážení členové a fanoušci malého fotbalu,
 
rok 2020, alespoň dle nejrozšířenějšího gregoriánského kalendáře, je za námi. Roční zhodnocení je jednou z méně záživných prací prezidenta BSMK. Vzpomenout si totiž v mém věku na všechny ty důležité milníky nebo poděkovat všem, kteří se zasloužili či zasluhují o rozvoj malého fotbalu, vezme významný kus vašeho času. Přesto je to důležitá část, protože je to jedna z možností jak nejen ocenit a poděkovat za práci jednotlivcům, ale i celé rodině malého fotbalu, která organizaci, rozvoj a propagaci v Brně utváří. Uzavřít účet uplynulého roku a nechat na každém, aby zhodnotil, jak úspěšným byl a právě díky bilancování si uvědomit, kde jsou místa, která by v letošním roce zasloužila větší časovou investici.
 
Pandemie, která v loňském roce zasáhla celý svět, ovlivnila i soutěže malého fotbalu jak v Brně, tak i na národní či mezinárodní úrovni, kde došlo k odložení jak Mistrovství Evropy v malém fotbale na Slovensku, tak i Mistrovství světa do 23 let v ukrajinském Kyjevě. Některé regiony, mezi které patřil i Brněnský svaz malé kopané, však potom zavelely plnou parou vpřed a dohrály jarní části svých ligových soutěží, byť se promítly až do července. Jsem rád, že Brněnský svaz malé kopané patřil k těm oblastním svazům, které nevyvíjely aktivitu oproti propagandě elektronických sportovních her v době vládních uzavření společenského života a nenechali se tak tímto segmentem unést.

Cílem je přeci rozvíjet aktivní sportování v České republice. Navíc v případě mládežnických soutěží trenéři malého fotbalu suplují výchovu dětí a jsou tak spoluodpovědní za jejich duševní i tělesný vývoj. A měřitelným faktorem pro práci a úspěchy klubů malého fotbalu není přeci počet sedících hráčů před monitorem svého počítače, ale aktivních sportovců.
 
Rok 2020 však s sebou přinesl i pozitiva. Brno v něm dokonale ovládlo český malý fotbal, když nejdříve bralo titul za vítězství v celostátní soutěži bez ztráty bodu, aby jej následně, v kvalitou nabitém Českém národním poháru, následoval brněnský celek BKMK Topshoes.cz, který bral v Kolíně první místo. Oběma těmto týmům bych rád pogratuloval za vynikající reprezentaci malého fotbalu v Brně a popřál jim mnoho dalších úspěchů v letošním roce! Nutno zmínit, že Brno vede bez ztráty bodu celostátní ligu i nyní, respektive její východní divizi poté, co došlo ke změně herního systému a poprvé se v příštím roce bude konat play off, jehož vyvrcholení proběhne 26. června právě v Brně na hřišti Lužánky před hotelem Bobycentrum, kde se v roce 2017 konalo Mistrovství Evropy. Navíc vedení Asociace malého fotbalu ČR schválilo vytvoření obchodního plánu a záměru uspořádat Mistrovství světa v malém fotbale 2025 v Brně. Brněnský svaz malé kopané a vůbec celá jihomoravská metropole tak i nadále hraje důležitou roli v rozvoji tohoto sportu v České republice, ale i zahraničí, stejně jako ve výkonnosti na celorepublikové scéně.
 
Uplynulý rok byl také ve znamení dalšího rozvoje sportovní infrastruktury, kterou dnes můžeme brněnským oddílům malého fotbalu nabídnout. Po vzniku dvou nových hracích ploch pro malý fotbal v Bohunicích a Řečkovicích, rekonstrukci hřišť v Rebešovicích a Habrůvce, se v loňském roce dočkalo rekonstrukce také hřiště na Jihomoravském náměstí ve Slatině, Startu na Lesné nebo Fotbalovém centru (dříve Tréninkové centrum mládeže) v Brněnských Ivanovicích, kde na jedné fotbalové hrací ploše byly nalajnovány dvě hřiště pro malý fotbal.

Loňský rok byl také ve znamení zvýšení aktivity k mládežnickým projektům, kterým se ještě více prostoru dostane poté, co budou základní, střední, ale i vysoké školy v běžném režimu. Zvýšil se počet soutěží o nově otevřenou 6. ligu mužů, což bylo jistým zadostiučiněním dobré práce na poli organizace, rozvoje a propagace malého fotbalu v Brně.
 
Společně s Asociací malého fotbalu jsme se dohodli na investici do inovace webu BSMK, jehož administrace byla vyhodnocena jako nejlepší ze všech oblastních svazů v republice a poslouží jako základ pro rozvoj informačních systémů pro všechny ostatní oblastní svazy v ČR, a to společně s naprogramováním mobilní aplikace. To vše by mělo být hotovo do konce roku 2021 tak, abychom nový portál, který bude skýtat nejen novou grafiku, ale především jednodušší komunikaci mezi oddíly a vedením BSMK, např. u registrací, přestupů apod., ale také možnosti nabídnout hráčům jejich detailnější statistiky, stejně jako jejich týmů a otevřít jim další možnosti spojené s jejich působením v soutěžích malého fotbalu.

S ohledem na připravovanou novou identitu malého fotbalu v ČR, kterou zadala Asociace malého fotbalu u sportovní marketingové agentury 2Score, by mělo dojít v letošním roce i ke změně identity malého fotbalu v Brně (název, logo, barevná symbolika).

I nadále budu pracovat na rozvoji sportovní infrastruktury malého fotbalu v Brně a okolí, abychom oddílům byli schopni nabídnout důstojné hrací plochy a zázemí. Konkrétně rekonstrukce hřiště za hotelem Bobycentrum (Za Lužánkami), či rekonstrukce povrchu a zázemí na hřišti Lužánky před tímto hotelem, kde Brno v roce 2017 hostilo ME v malém fotbale.

Rád bych rád poděkoval všem předsedům brněnských oddílů malého fotbalu, kteří v této nelehké době dokázali důstojně opět nastartovat své kluby do nové sezóny, členům Správní rady BSMK, stejně jako členům Kontrolní komise za jejich práci v uplynulém roce, činovníkům, zapojených do organizace malého fotbalu v Brně za jejich úsilí a práci pro malý fotbal, protože malý fotbal v Brně bude vždy tak silný jak jen budou silní lídři brněnských oddílů. Dále Zdeňkovi Táborskému, trenérovi brněnského výběru v Superlize za vynikající reprezentaci brněnského malého fotbalu na celorepublikové scéně a ještě jednou klubu BKMK Topshoes.cz, za jejich skvělou reprezentaci Brna na Českém národním poháru 2020 v Kolíně. Stejně tak mé díky patří i rozhodčím a delegátům, členům Disciplinární komise, Patriku Moderovi za práci ve Sportovně - technické komisi, Antonínu Schneiderovi za jeho administrativní práci s rozhodčími, Jardovi Bobčíkovi za jeho organizaci natáčených videí z utkání a partnerům BSMK, bez kterých by organizace malého fotbalu v Brně na takové úrovni nebyla možná. Poděkování patří také vedení Asociace malého fotbalu ČR za podporu malého fotbalu v regionech.
 
Závěrem mi dovolte vám popřát, ať se vám v novém roce ve zdraví daří, ať je letošní rok splněním vašich důležitých přání, ať zažijete co nejvíce radostných dnů, ať již se svými stávajícími či novými přáteli, a pokud k tomu malý fotbal alespoň troškou přispěje, bude to tím největším dárkem pro mě samotného.
 
S úctou,
 
Filip Juda
prezident Brněnského svazu malé kopané

Komentáře

Přidat komentář

Psát komentáře mohou pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.
Pokud ještě nemáte svůj účet můžete si jej vytvořit zde.

Přihlas svůj tým do nové sezóny v malé kopané a odcestuj s ním zdarma na Mistrovství Evropy!

vyplnit přihlášku více informací

Chcete být hráčem týmu malé kopané? Hledá Váš klub nové hráče? Využijte služeb našeho portálu!

Hledáme angažmá

Máte zájem stát se tím, kdo přímo řídí zápasy malé kopané? Vyplňte formulář a my Vás již zkontaktujeme.

vyplnit přihlášku více informací

Bezplatná linka BSMK

Neplaťte, když voláte k nám. Zašlete nám SMS, určenou do sítě O2 nebo jen jednoduše prozvoňte a my Vám zavoláme zpět. Využívejte BSMK linku na

+420 602 725 382